Adblue dizel motor araçlarda egzoz salınımını azaltmak için kullanılır. %67,5 saflaştırılmış sudan ve %32,5 üreden oluşan bir su bazlı üre çözeltisidir.

Nur Petrol Opet istasyonumuzdan Adblue ürünü temin edebilirsiniz.

Opet AdBlue® ISO 22241 standardına uygun üretilmiş ve doğayla uyumlu su bazlı üre çözeltisidir. SCR teknolojisine sahip dizel motorlu araçlardan çevreye salınan zararlı azot oksit (Nox) emisyonlarının Euro IV ve sonrası emisyon standartlarında belirtilen seviyelere indirgenmesini sağlamak üzere kullanılır.

Binek, hafif ticari ve ağır ticari dizel araçlarda gelişmiş Çevre Emisyon Standartları’nı karşılayabilmek için diğer emisyon sistemlerine ek olarak bir de SCR (Seçici Katalitik İndirgeme) Sistemi kullanılmaktadır

 

SCR (Seçici Katalitik İndirgeme) Sistemi

Binek, hafif ticari ve ağır ticari dizel araçlarınızda kullanılan bu sisteme egzoz atıkları girmeden önce üzerine özel bir kimyasal karışım olan Opet AdBlue® püskürtülmektedir. Daha sonra sistemin içerisine giren çevreye zararlı egzoz atıkları Opet AdBlue® ile etkileşime girerek, çevreye hiçbir zararı olmayan su ve azota çevrilmektedir.

adblue sistemi

Opet AdBlue® artık akaryakıt gibi aracınızın ayrılmaz bir sarf malzemesi haline gelmiştir.

 

SCR sistemine sahip dizel aracınızdan optimum performansı alabilmek için mutlaka VDA onayına sahip Opet AdBlue®’nun kullanılmasını tavsiye ederiz.